Basında Veysel Donbaz

Çeşitli basın organlarında Sümerolog Veysel Donbaz hakkında yayınlanan içerikleri sizler için derledik
55 yıldır unutulmaya yüz tutmuş bu dillerle ilgili çalışmalar yapan Donbaz’la eski metinleri önümüze koyduk ve bu metinlerden yola çıkarak kadın haklarından aşka, intikamdan boşanmaya kadar pek çok şeyi konuştuk.

Zamanda 5 bin yıl geriye gitmeye hazır mısınız? Türkiye’nin sayılı sümerologlarından Veysel Donbaz, beIN İZ ekranına konuk oluyor. Kil tabletlerde yazılı olan ölü diller, yılların bilgi birikimi ve tecrübesiyle modern dillere tercüme ediliyor.

İZ TV

11.03.2017

Sümerce, Akadca, Asurca, Babilce ve Hititçe. Veysel Donbaz, 5 ölü dil biliyor. Türkiye’nin sayılı Sümerologlarından. Bugüne kadar çivi yazısıyla yazılmış 10 bine yakın kil tablet okudu. Envanterini tuttuğu tablet sayısı 60 bin.
ALJAZEERA TÜRK

31.01.2017

Türkiye’nin sayılı sümerologlarından biri olan Veysel Donbaz, tarihin tozlu sayfaları arasında gezinip ölü dilleri Türkçe’ye çeviriyor…
HABERTÜRK TV

31.03.2017

Sümerce, Akadca, Asurca, Babilce ve Hititçe Gibi 5 Ölü Dil Bilen İnsan: Veysel Donbaz…
EKŞİ ŞEYLER

13.02.2017

Dünya Kardeşlik Birliği Mevlana Yüce Vakfı Evrensel Kardeşlikten Dünya Barışına Çağrı Panel ve Ödül Töreni XXIII.Yıl 1.Kasım.2017 – Topluma Hizmet Ödülünü Alan Sümerolog Veysel Donbaz’ın Konuşması
Veysel Donbaz Türkiye’nin sayılı sümerologlarından. 5 ölü dil biliyor: Sümerce, Hititce, Akadca, Asurca ve Babilce. 5 bin yıllık kil tabletleri okuyor. Bugüne dek 10 bine yakın kil tablet okudu.
OT DERGİSİ

02.06.2018

Veysel Donbaz Hulki Cevizoğlunun, Akıl Çelen Programına Konuk Oldu
Videoyu oynat